Aktualności

Miło nam jest zakomunikować, że najnowszy artykuł w Physical Review E, którego pierwszym współautorem jest doktorant z naszego wydziału Jakub Porzycki https://link.aps.org/doi/10.1103/PhysRevE.96.022307 zdobył zainteresowanie serwisu „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,459451,podazasz-z-tlumem-twoim-ruchem-rzadza-cztery-glowne-zasady.html

ALICE - CERN

14 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza będzie gościć naukowców z CERN, którzy spotkają się z władzami AGH oraz podczas otwartego wykładu przestawią eksperyment ALICE i plany jego rozwoju.

Celem eksperymentu ALICE, do którego przystępuje AGH, jest pomiar zderzeń ciężkich jonów przy najwyższych osiągalnych obecnie energiach przy użyciu detektora na Wielkim Zderzaczu Hadronów w międzynarodowym laboratorium fizyki cząstek CERN w Genewie.

→ Read more...

Seminarium KIS

W środę 29 marca 2017 w godzinach od 9.35 do 11.00 w sali C2, 429 odbędzie się Seminarium Katedry Informatyki Stosowanej. Zapraszamy!

Prelegent: dr inż. Joanna Kania-Gierdziewicz

Katedra Genetyki i Metod Doskonalenia Zwierząt, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Analiza struktury genetycznej populacji: Co to jest, jak i po co się to robi?

Laboratorium sieci komputerowych i sieciowych systemów multimedialnych

Lokalizacja: C2, sala 313, opiekun: dr inż. Michał Turek, Strona laboratorium: http://sieci.kis.agh.edu.pl/

Laboratorium ma na celu umożliwienie prowadzenia kursów, szkoleń oraz prac badawczych związanych z szeroko pojętą tematyką sieci komputerowych i multimediów w sieciach komputerowych. Bogata oferta szkoleniowa wspomagana nowoczesnymi technikami prezentacji i dużą różnorodnością sprzętu sieciowego udostępnia w tym zakresie spore możliwości. W samych tylko szynach RACK 19'' znajduje się ponad 150 sieciowych urządzeń aktywnych! Towarzyszy im podobna liczba innych urządzeń i komponentów. System mobilnych stojaków RACK pozwala na szybkie dostosowanie topologii laboratorium do potrzeb programu nauczania dla konkretnej grupy Studentów.

Sprzęt sieciowy Laboratorium został rozlokowany w dwuosobowych stanowiskach doświadczalno-edukacyjnych. Wielką zaletą Laboratorium jest to, że sprzęt nie jest schowany za szklaną szybą szafy krosowniczej i dostępny jedynie przez terminale. Tutaj Studenci mogą osobiście zbudować instalację sprzętową i ją skonfigurować. Dotyczy to wszystkich stanowisk bez wyjątku! Konfiguracja konkretnych urządzeń może być realizowana na wiele sposobów (bezpośrednie połączenie konsoli, koncentrator portów COM, interfejs WWW urządzenia, serwer dostępu (terminal access serwer), dostęp bezprzewodowy, czy też graficzny terminal wirtualny emulowany przez serwer rack podłączony fizycznie do urządzenia).

Laboratorium wyposażone jest w kilkanaście terminali HP umożliwiających konfigurowanie sprzętu sieciowego oraz lekturę materiałów (dokumentacje, instrukcje etc.). Ponadto posiada stacje DELL-PC oraz serwery rack - również wykorzystywane przy pracy z urządzeniami sieciowymi. Laboratorium posiada własną serwerownię w osobnym pomieszczeniu (redukcja hałasu w czasie zajęć) - jednak z fizycznym dostępem do niej dla studentów. W serwerowni znajduje się łącznie 11 serwerów rack pracujących pod różnymi systemami operacyjnymi, dzięki którym możliwe jest na przykład testowanie softwarowych mechanizmów routowania pomiędzy sieciami IP, serwowanie graficznych terminali wirtualnych dla stacji laboratoryjnych czy tworzenie fizycznych klastrów dla systemów operacyjnych.

Klimatyzowana sala Laboratorium z dobrym oświetleniem i nowoczesnym umeblowaniem gwarantuje odpowiedni komfort zajęć.

ASCII���Fot. Michal Turek +48 602394836

ASCII���Fot. Michal Turek +48 602394836

ASCII���Fot. Michal Turek +48 602394836

ASCII���Fot. Michal Turek +48 602394836